СудВарто звернути увагу на одну справу, в якій суд не задовольнив позов громадянина.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/38320834

Чому варто звернути увагу? Тому щоб не допускати аналогічних помилок, які допустив позивач.

А помилки в наступному:
1. Начальники не приймають документи на оформлення паспорта громадянина України якщо для цього передбачено окрему штатну одиницю, тому визнати неправомірними дії можна лише саме тієї окремої штатної одиниці (інспектора) котра приймає документи в усіх і відмовила лише позивачу. Теж саме стосується і зобовязання щодо прийому документу.

2. Зобовязати оформити паспорт можна лише орган, а не окремого посадовця - тому що виконання процедури оформлення паспорта стосується не лише одного посадовця, а в цьому процесі задіяно цілий ряд посадовців.

3. Відносно самого звернення Позивача до начальника то все це виглядає як звернення не з метою оформити паспорт а лише з метою отримання тих чи інших розяснень та подання якоїсь заяви, не в порядку оформлення паспорта. Тому до начальників потрібно звертатись лише із скарагами на дії підлеглих посадовців, на яких може здійснити вплив начальник щоб ті прийняли документів. Але, повторно, начальники не здійснюють прийом документів на оформлення паспортів - то не їх функціональні обов'язки.

4. Коли інспектор дивлячись документи каже "Йдіть до начальника з документами" - то це не відмова в прийомі документів де-факто, а лише якась рекомендація громадянину звернутись за розясненнями. Тому не треба нікуди ходити та йди, а ставити питання інспектору "Ви приймаєте ці документи чи ні?" І ось тут коли вже інспектор не приймає документи або каже що не приймає, то тільки тоді вже є факт відмови і можна оскаржувати неправомірні дії інспектора до начальника, прокуратури та суду.

Джерело: facebook.com/STOPsvavilly

Поширте, будь ласка:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • В закладки Google
  • email